مقالات

درمان زانودرد با روغن دنبه

درمان زانودرد با روغن دنبه

از گذشته تاکنون روغن های زیادی مانند روغن دنبه در طب سنتی برای درمان انواع دردها و مصارف مختلف استفاده می شود. روغن دنبه جزو همین دسته از روغن هاست که از چربی گوسفند در قسمت دم تهیه می شود. روغن دنبه درگذشته توسط عموم مردم و کشاورزان پرتحرک به صورت گسترده استفاده می شد که امروزه به خاطر بدون تحرک شدن افراد، مصرف این روغن باتوجه به شرایط خاص صورت می گیرد. روغن دنبه در طب سنتی دارای خواص و مضرات متفاوتی است اما یکی از خواص قابل توجه آن درمان زانودرد است. طب سنتی راه حل های مختلف و متفاوتی برای درمان زانودرد بیان کرده است که یکی از بهترین راه های درمان آن استفاده از روغن دنبه می باشد. در طب سنتی عنوان شده است که درمان زانودرد با روغن دنبه با استفاده از ترکیب روغن دنبه و زنجبیل بسیار روی درد آن تأثیرگذار است و در کتاب های طبی از این ترکیب برای تسکین دردهای مفاصل و ازبین بردن انقباض های دردناک و گرفتگی عضلات نام برده شده است. علت انتخاب این ترکیبات درمانی آن است که زنجبیل طبع گرم و خشکی دارد و برای درمان ورم سرد مفید می باشد.

درمان زانودرد با روغن دنبه

روغن دنبه و درمان زانو درد

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که در طب سنتی در ابتدا اصلاح مزاج و تغذیه افراد نقطه شروع درمان است و طول درمان به نسبت درمان با داروهای شیمیایی طولانی تر می باشد و در اغلب مواقع از ۱۲۰ روز بیشتر طول می کشد. همان طور که گفته شد برای درمان زانودرد بهتر است که از ماساژدرمانی با روغن دنبه و یا ترکیب روغن دنبه و زنجبیل استفاده کنید. بدین صورت که روغن دنبه و یا ترکیب گفته شده را روی زانوی خود گذاشته و برای مدتی آن ناحیه را ماساژ دهید و گرم کنید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که درد زانو کمتر شده و دیگر طاقت فرسا نیست. برای این که طول درمان شما به درستی طی شود لازم است که این کار را حداقل دو بار در روز تکرار کرده و به مرور شاهد تسکین یافتن درد خود باشید.

روغن دنبه بهترین درمان زانو درد

پیش ازاین که شما بخواهید از روغن دنبه برای درمان زانودردتان استفاده کنید باید بدانید که علائم این بیماری به چه شکل است. کسانی که به درد زانو مبتلا هستند علائمی همچون درد استخوان های ساق پا و کمر، احساس سستی و خستگی در بدن، خستگی زودهنگام در اثر پیاده روی و سرگیجه دارند.
از زمانی که تصمیم گرفتید برای شروع درمانتان از روغن دنبه استفاده کنید، توصیه می شود رژیم غذایی مناسبی را هم برای جلوگیری از ابتلا مجدد به این بیماری رعایت کنید. باید بدانید که حمل کردن وزن اضافه باعث کار بیشتر مفاصل می شود و لاغر شدن به کاهش زانودردهای طولانی مدت بسیار کمک می کند. رژیم غذایی سالمی که باید برای جلوگیری و درمان زانودرد رعایت کنید یک رژیم غذایی متعادل شامل مصرف کمتر چربی، مصرف زیاد میوه سبزی های و اقلامی که فیبر بالایی دارند و مصرف کمتر چربی و گوشت حیوانات می باشد.
البته درد زانو به دلایل دیگری هم همچون کمبود ویتامین، عمل جراحی، آسیب دیدگی، تغذیه ناسالم و بیماری هم اتفاق می افتد که اگر همچنان متوجه علت درد زانوهای خود نشده اید بهتر است که با استفاده از روغن دنبه به تنهایی آرام زانوهایتان را ماساژ دهید. این کار باعث کاهش التهاب و تقویت گردش خون در بدن شما می شود و به مرورزمان درد شما را تسکین می دهد. اگر با روش هایی که گفته کاهش درد در شما حاصل نشد بهتر است که به پزشک خود مراجعه کنید.