مقالات

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی : چربی جزو سه عنصر مغذی است که برای تداوم حیات انسان ضروری است، چرا که عملکرد و فعالیت اصلی انرژی در بدن در واقع به سوخت و ساز چربی در بدن استوار است. سلول‌‌های بدن انسان برای ادامه فعالیت نرمال خود به چربی‌های اشباع و همچنین چربی‌های غنی از الکترون نیاز دارند؛ به همین دلیل استفاده از چربی و روغن برای زندگی انسان حیاتی است. یک رژیم غذای سالم و متعادل باید به نسبت متعادلی شامل عنصر کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها باشد .حال ممکن است این سوال پیش آید که در این رژیم غذای سالم از چه روغنی استفاده کنیم بهتر است؟ تفاوتهای روغن گیاهی و روغن حیوانی در چیست و کدام یک گزینه مناسب‌تری برای مصرف هستند.
از گذشته تا به حال نظرات مختلفی راجع به روغن‌های گیاهی و روغن‌های حیوانی و استفاده از آن‌ها در آشپزخانه و برای مصرف غذایی مطرح بوده‌است که گاها این نظرات گیج کننده بوده که انسان را برای انتخاب روغن مناسب برای تغذیه سر درگم می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم به تفاوتهای ‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی بپردازیم.

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی

منبع تهیه: همانطور که از نام این دون وع روغن پیدا است، ماده اولیه تهیه آنها متفاوت است. روغن گیاهی از گیاهان و دانه‌ها تهیه می‌شود و روغن حیوانی از چربی حاصل از حیوانات که شامل شیر و دنبه و پیه است تهیه می‌شود.
اسید‌های چرب: از تفاوتهای‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی می توان به تفاوت اسید‌های چربی که از آن‌ها تشکیل شده‌اند، اشاره کرد. در روغن‌های حیوانی اسید‌های چرب اشباع استفاده شده است. این روغن‌ها حاوی کلسترول بوده و در دمای محیط حالت جامد دارند. اما در روغن‌های گیاهی از اسید‌های چرب غیر اشباع استفاده شده است، این روغن‌ها فاقد کلسترول بوده و در دمای محیط حالت مایع دارند. همچنین روغن‌های گیاهی به نسبت روغن‌های حیوانی آسان تر جذب می‌شوند.
مقاومت در برار حرارت: مقاومت روغن‌های گیاهی در برابر حرارت بسیار پائین است به ویژه برخی از آن‌ها مانند روغن سویا و روغن کلزا اصلا برای سرخ کردن مناسب نیستند، چون در دمای بالا به سرعت فاسد می‌شوند پس بهتر است‌ از آن‌ها برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده نشود. برخلاف روغن ای گیاهی، نقطه‌ دود روغن‌های حیوانی بسیار بالا بوده و در مقابل حرارت از مقاومت بیشتری برخوردار هستند و در حرارت بالا موجب تولید گاز‌های سمی نمی‌شوند، از این رو میتوان این روغن‌ها را به عنوان گزینه مناسبی برای سرخ کردن مواد غذایی نام برد.
کلام آخر
با توجه به تفاوتهای‌ روغن گیاهی و حیوانی که در متن فوق بیان شد ممکن است، همچنان با این سوال که کدام یک از این دو نوع روغن مناسب‌تر است ؟روبه رو باشید، در پاسخ به این سوال باید گفت هیچ کدام از آن‌ها در صورتی که به طور مناسب و به اندازه مصرف شوند مشکلی ندارند و مصرف بیش‌از اندازه هر چیزی مشکل ساز می‌شود، و اینکه مفید یا مضر بودن مصرف هر کدام از این روغن‌ها به مسایل مختلفی از حمله؛ ورزش، رژیم غذایی سالم و وضعیت سلامت بدن بستگی دارد.

ما در سایت فرشسا تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین نوع روغن حیوانی (روغن دنبه گوسفندی) را به مشتریان عزیز ارائه دهیم جهت خرید روغن دنبه به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی

تفاوت‌ روغن گیاهی و روغن حیوانی

نوشته های مشابه